Šarkaniáda

Každé ročné má svoje čaro. K jeseni neodmysliteľne patrí púšťanie šarkanov. Učiteľky MŠ zorganizovali pre deti a rodičov „Šarkaniádu“. Vietor nám síce veľmi nefúkal a šarkanom sa lietať nechcelo, ale deťom to nevadilo. Radosťou im žiarili očká, veselo pobehovali a neúnavne riešili, ako toho svojho dostať do povetria. Niektorým sa darilo viacej, iným menej. Každopádne púšťanie šarkanov patrilo k akcii, kedy sa aj dospelí na chvíľu stali deťmi. Po zobudení dráčika Spáčika, nájdení pokladu, náročnom behu a vynaloženom úsilí každému vyhladlo. Pre deti bol pripravený teplý čaj, sladké koláčiky. Pripravený bol aj ohník a tak sa mohla začať opekačka. Chutné špekáčiky a rôzne iné dobroty nás posilnili a spestrili nám spoločne strávené chvíle plné príjemných rozhovorov a nadväzovanie nových kamarátstiev. Deti si okrem zážitkov odniesli aj diplomy a sladké poklady.
Veríme, že tohoročná „Šarkaniádu“ sa všetkým páčila a že aj na budúci rok sa stretneme v takom hojnom počte.

Monika Snopková a kolektív MŠ.