Deň jablka v materskej škole

V stredu 21. októbra 2020 sme v našej materskej škole na Ružovej ulici prežili „Deň jablka“. Našim hlavným cieľom tejto akcie bolo nenásilne a hravým spôsobom podporovať u detí konzumáciu ovocia aj zeleniny, tak dôležitej pre naše zdravie.
Celý deň sa niesol v znamení „jesenného kúzlenia“, ktoré deťom pripomenulo mnohé typické znaky tohto ročného obdobia. Jedným z týchto znakov je aj dozrievanie sladučkých, šťavnatých a voňavých jabĺčok. Deti sa primerane k ich veku oboznámili s prospešnosťou jablka pre ľudské zdravie, s možnosťami jeho spracovania a konzumácie. V jednotlivých vyzdobených triedach našej materskej školy si pani učiteľky pre deti pripravili rozmanité výtvarné, pracovné, ale aj hudobno-pohybové aktivity, ktoré úzko súviseli s týmto ovocím. Dokonca vymýšľali krátke básničky, alebo rozprávky o jabĺčkach. Prostredníctvom týchto aktivít tak deti prežili veľa pekných chvíľ, zábavy aj poučenia.
K týmto našim aktivitám sa pripojili aj tety kuchárky, ktoré pre deti upiekli výborný jablkový koláč. Mamičky detí zase priniesli zopár skvelých receptov na rôzne jablkové dobroty.
Na záver tohto dňa nechýbala prezentácia množstva tvorivých a nápaditých výtvorov jabĺčka z rozmanitého materiálu, ktoré deti pripravili spolu s pani učiteľkami.

Dana Lučivjanská, zástupkyňa MŠ Ružová